Rekrutacja do policji

Służba w policji wiąże się z dużą odpowiedzialnością społeczną. Egzekwowanie prawa i stresujące interwencje wymagają gruntownej wiedzy i bardzo silnej konstrukcji psychicznej. Te a także inne cechy kandydatów policja kontroluje podczas procesu naboru.

Jak wyglądają testy do policji?
Testy wiedzy o policji – dlaczego wzbudza najwięcej emocji?
Rekrutacja do policji jest procesem wieloetapowym. Składa się na nią:
– ocena przesłanej dokumentacji
– test wiedzy
– test sprawności fizycznej
– test psychologiczny
– rozmowa kwalifikacyjna
– komisja lekarska.
Spośród wszystkich etapów to test wiedzy wzbudza najwięcej obaw. Zawiera 40 pytań jednokrotnego wyboru obejmujących zarówno akty prawne, jak i wiedzę ogólną (dodatkowe informacje: multiselect). Ma charakter rankingowy, czyli do następnego etapu przejdzie określona liczba osób z największą liczbą punktów. Zdarzenie na kolejny etap zależy nie tylko i wyłącznie od samego wyniku kandydata, niemniej jednak także tego, jak wypadł na tle całej grupy.
Z tego względu dużą popularnością wśród kandydatów cieszą się testy multiselect policja. Powalają przygotować się merytorycznie, przyzwyczaić umysł o tego typu sprawdzianu i znacznie obniżyć poziom stresu.
Dalej tylko łatwiej?
Trzeba pamiętać, że zdanie testu wiedzy to nie wszystko. Kandydaci musza wykazać się sprawnością fizyczną i odpornością psychiczną (warto zobaczyć: multiselect policja). Jeśli tężyznę fizyczną łatwo zmierzyć, o tyle testy psychologiczne do policji to kolejny niepewny element. Niewielu rozumie klucz według którego ocenia się predyspozycje kandydatów.
Rekrutacja do policji jest nie lada wyzwaniem. Liczna ilość konkurencji i poziom trudności weryfikują sposobności przyszłych funkcjonariuszy. Ma to spostrzeżenie, ponieważ przyszła służba z całą pewnością nie będzie należeć do najłatwiejszych.

Zobacz: test wiedzy policja.